Mundial

Czy Polska awansuje na Mundial w Katarze? 

Czy Polska awansuje na Mundial w Katarze? 

Reprezentacja Polski wykonała zadanie minimum, jakim było awansowanie do baraży mistrzostw świata. Po losowaniu grup eliminacyjnych, było wiadomo, że Anglicy zakończą zmagania na pierwszym miejscu. Jakość, którą mieli w zespole, zawodnicy decydujący o sile zespołu, wszystko wskazywało, że zajmą pierwszą lokatę. Obawiano się Węgrów, którzy z bardzo dobrej strony pokazali się podczas Euro 2020+1. Wyliczenia wyliczeniami ale boisko zweryfikowało, że naprawdę dając z siebie wszystko można zremisować z Niemcami oraz z Francją. Albania dowodzona przez włoskiego szkoleniowca też była poukładanym zespołem, Andora i San Marino od początku się nie liczyli. 

Kiedy odbędą się baraże i szanse na powodzenie? 

Polacy trafili do ścieżki barażowej ze Szwedami, Czechami oraz z Rosjanami. Zawsze mogło być gorzej, gdyż mogli trafić na Portugalczyków oraz na Włochów.  24 III 2022r. odbędzie się mecz z Rosjanami na wyjeździe, za Sborną przemawia atut własnego boiska, siła ligi. Polacy cieszą się większym uznaniem niż zawodnicy Sbornej, brakuje im zawodników, których można by było przyrównać do Piotra Zielińskiego oraz do Roberta Lewandowskiego. Polska wyprzedza Rosję w rankingu FIFA, jednakże zestawienia nie grają. Bukmacher STS uznał, że Sborna jest faworytem, jednak biało- czerwoni również nie są pozbawieni szans, mogą powalczyć o korzystny rezultat. 

Co po pokonaniu Rosji w barażach do MŚ 2022? 

Zwycięstwo nad kadrą prowadzoną przez Walerija Karpina doprowadzi biało- czerwonych do finału baraży, w którym zmierzą się z Czechami albo ze Szwecją. Skandynawowie uchodzą za faworyta, wydają się drużyną bardziej ułożoną, grającą lepszy, bardziej skuteczny football. Czesi zajęli w swej grupie trzecią lokatę, jednakże dzięki korzystnym rozstrzygnięciom w Lidze Narodów dostali się do baraży. Polacy nie potrafią grać zarówno przeciwko Szwedom jak też Czechom, oba mecze byłyby bardzo trudne. Już teraz możesz sprawdzić typy bukmacherskie na przyszłe spotkania naszej reprezentacji oraz inne mecze piłkarskie. Nie należy jednak popadać w czarnowidztwo, gdyż mecz decydujący byłby rozegrany w Polsce. Szwedzi będą musieli uporać się z Czechami. Jak powiedział jeden z cenionych przed laty polskich zawodników, Waldemar Prusik, wszyscy ci rywale są o klasę lepsi aniżeli Węgrzy, z którymi biało- czerwoni mieli problemy w grupie eliminacyjnej. Paulo Sousa musi popracować nad kwestią mentalną zawodników, którzy potrafią zmotywować się na mecze z  Anglikami czy też z Hiszpanami, nie potrafią natomiast zachować zimnej krwi z tymi teoretycznie słabszymi, przegrywają z Węgrami, tracą gole z Andorą i z San Marino. 

Gdzie obejrzeć mecze barażowe? 

Transmisje na żywo zostaną przeprowadzone w TVP Sport, TVPSPORT.PL oraz w aplikacji. Mecz z Rosją odbędzie się 24 III 2022r., mecz o wszystko w razie pokonania Sbornej 29 III na obiekcie PGE Narodowym w Warszawie. Wydaje się, że mecz z Rosją odbędzie się na Łużnikach, Polacy musieliby więc przyzwyczaić się do boju na trudnej, sztucznej murawie. Nie jest jednak powiedziane, że spotkanie z naszym wschodnim sąsiadem nie będzie rozgrywane w Soczi, St. Petersburgu, bądź obiekcie moskiewskiego Spartaka, Otkritie. 

Udostępnij

O autorze