Bukmacherka

Jak obstawiać mecze na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej?

Jak obstawiać mecze na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej?

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej bez dwóch zdań to druga po Igrzyskach Olimpijskich najważniejsza impreza sportowa na świecie. To święto piłki nożnej ma miejsce raz na cztery lata i elektryzuje swoim prestiżem kibiców na całym świecie. Mistrzostwa Świata to jednak nie tylko okazja do podziwiania najlepszych drużyn świata w drodze po sięgnięcie pucharu, ale też doskonała okazja do zarobienia dużych pieniędzy przy obstawianiu zakładów bukmacherskich. W jaki sposób obstawiać mecze na Mistrzostwach świata?

Obstawianie fazy grupowej Mistrzostw Świata

Podobnie jak każda impreza, Mistrzostwa Świata w piłce nożnej rządzi się swoimi specyficznymi zasadami, a chcąc odnieść sukces podczas obstawiania Mistrzostw, musimy je bardzo dobrze poznać. W końcu każdy kibic pamięta tak nieprawdopodobne sytuacje jak dojście Korei Południowej do półfinału tej imprezy bądź przegraną Brazylii 7:1 z Niemcami w półfinale w 2014 roku. Obstawiając mecze mistrzostw świata, musimy największą uwagę skupić na obecną formę drużyn – mało nam się przyda wiedza dotycząca ich zmagań w eliminacjach. Co do zasady pierwsza kolejka meczów fazy grupowej to badanie się drużyn, gra raczej ostrożna, bez wielkich emocji. Ważna zasada głosi, że drużyny, które swój pierwszy mecz na turnieju przegrają, będą miały bardzo trudną sytuację w kwestii potencjalnego wyjścia z grupy. Dlatego też, choć każdemu mocno zależy na wygranej, to jednak żadna reprezentacja nie będzie ryzykować. Dlatego pierwsza runda spotkań to idealny materiał na zakłady dotyczące małej ilości bramek, które padną podczas meczu. W drugiej rundzie natomiast warto stawiać na te drużyny, które podczas pierwszego meczu przegrały i ich następne spotkanie to „być albo nie być” na Mistrzostwach Świata.

Zakłady w fazie turniejowej

W przypadku fazy turniejowej Mistrzostw Świata, czyli 1/8, 1/4, 1/2, meczu o trzecie miejsce i finału, reprezentacje swoich krajów muszą na bok odłożyć wszelkie kalkulacje i wygrać każdy mecz. Na etapie obstawiania meczów fazy turniejowej mistrzostw świata główną determinantą sukcesu jest ówczesna forma zespołów. Jeżeli dana drużyna przeszła przez swoją grupę niczym burza, można spodziewać się równie efektywnej gry w następnych meczach. Nie bez znaczenia są tutaj potencjalni faworyci meczów. W tej fazie remis meczu kończy się półgodzinną dogrywką. Jeżeli dogrywka nie przynosi zwycięzcy, czekają nas rzuty karne. Jest to bardzo emocjonujący moment każdego meczu, ale też duży potencjał do obstawiania. Warto przed każdym meczem fazy turniejowej sprawdzić, jak drużyny radzą sobie na podstawie historycznych danych z rzutami karnymi i kierować się taką statystyką przy swoich zakładach.

Zakłady specjalne

Oprócz standardowych zakładów możemy też wziąć udział w obstawianiu zwycięzcy Mistrzostw Świata już na początku turnieju. Na tym etapie ciężko jeszcze dokonać zasadnej analizy, jednak wiele osób w ten sposób zarobiło bardzo dużo pieniędzy, obstawiając Francję w roli Mistrza Świata podczas ostatniego mundialu. Równie dużym zainteresowaniem cieszą się zakłady dotyczące króla strzelców, których można powoli wyłaniać pod koniec fazy grupowej turnieju.

Udostępnij

O autorze