Bukmacherka

Jak stworzyć kupon, który wejdzie?

Jak stworzyć kupon, który wejdzie?

Rozpoczęcie przygody z bukmacherką zazwyczaj przebiega podobnie. Tworzymy taśmy zawierające wiele meczów, najczęściej dobrze znanych klubów, uzyskując w efekcie niezły kurs. A później – raz, drugi, trzeci – okazuje się, że któryś z pewniaków nie wszedł i kupon jest do wyrzucenia. Nie powinniśmy się jednak w takiej sytuacji denerwować, a wręcz przeciwnie. Potraktować to jako znak, że coś robimy źle, że coś kluczowego jest do naprawienia. A co tak naprawdę jest najważniejsze, by obstawianie meczów było skuteczne? Porządna i gruntowna analiza spotkań

Analiza meczów piłkarskich – na co zwrócić uwagę.

Każdy doświadczony typer przy układaniu kuponu przede wszystkim skupia się na analizie poszczególnych spotkań. Pierwszą z rzeczy, które koniecznie trzeba dokładnie zbadać, jest tabela rozgrywek. Bynajmniej nie jedynie pod kątem lokat danych drużyn – to, wbrew pozorom, często nie znaczy tak wiele. Przede wszystkim sprawdź, jak w ostatnim okresie radzą sobie wybrane drużyny. To znaczy – przeanalizuj tabelę formy, zazwyczaj dostępną do pięciu lub dziesięciu spotkań wstecz. Jeśli jeden z zespołów w ostatnich pięciu meczach, na przykład, zwyciężył raz i czterokrotnie przegrał, a drugi kompletuje passę zwycięstw, wówczas nawet w sytuacji gdy mówimy o liderze i tabele i drużynie gdzieś ze środka, teoretycznie słabsza drużyna ma duże szanse minimum na remis.

Co jeszcze pokaże tabela?

Drugą podstawową rzeczą, którą należy sprawdzić, jest to, jak dane zespoły radzą sobie w meczach domowych, a jak na wyjeździe. Często bywa tak – szczególnie w mniej popularnych ligach, gdzie można znaleźć dobre kursy – że drużyna z czołówki tabeli jest w niej tylko dlatego, że zgodnie z kalendarzem rozgrywek grała dotychczas głównie mecze domowe, gdzie radzi sobie dobrze. Jeśli natomiast teraz gra na wyjeździe, a w poprzednim sezonie takie mecze rzadko kończyły się dla niej powodzeniem, to taki typ lepiej zostawić w spokoju. Tak więc, jeśli chcemy na przykład postawić na gospodarza i tabela pokaże nam, że u siebie radzi on sobie świetnie, a jego rywal na wyjazdach przeważnie przegrywa – wtedy typ jest dość pewny. Koniecznie sprawdź tabele meczów domowych i wyjazdowych analizując spotkanie.

Oczywiście, jeśli nie chcesz stawiać klasycznego „1×2”, w tabelach znajdziesz również wiele innych informacji. Chcąc postawić ilość bramek – koniecznie zobacz, jak wygląda forma strzelecka obu zespołów. Tak samo, szukając głębiej, znajdziesz informację o ilości żółtych kartek. Sprawdź również – patrząc na konkretne, minione spotkania – w których minutach najczęściej padały bramki czy jak często dana drużyna faulowała. Oferta zakładów bukmacherskich jest bardzo bogata, możesz obstawić wiele różnych zdarzeń. Jednak zawsze wcześniej należy przeanalizować, czym się cechują dane zespoły.

Statystyki nie grają?

Mówi się, że stosunek bezpośrednich spotkań nie jest wyznacznikiem tego, co zdarzy się w spotkaniu. Owszem, często zdarzają się niespodzianki. Niemniej przy obstawianiu jakiegokolwiek typu – 1×2, over/under, ilości kartek i fauli i tak dalej – niezbędnym jest przeanalizować stosunek bezpośrednich spotkań. Jeśli zazwyczaj nie pada w nich wiele goli, mimo tego że obie drużyny obecnie strzelają ich sporo, istnieje duża szansa, że właśnie w tym meczu nastąpi koniec strzeleckiej passy. Tak samo zespół mający za sobą kilka zwycięstw z rzędu, przyjeżdżając na teren, na którym nie wygrał o kilkunastu lat, może mieć spore problemy z utrzymaniem pasma wygranych. Podobnie jest z ilością fauli czy czasem padania bramek – czego nie postanowisz zagrać, koniecznie zobacz, co się działo we wcześniejszych spotkaniach obu rywali.

Gdzie szukać informacji?

Tabele i informacje o spotkaniach, dokładne statystyki i wyniki na żywo bez problemu znajdziesz w Internecie. Poza tym dobrze jest też sprawdzić, co się dzieje w danym zespole. Portale piłkarskie, sportowe i oficjalne strony klubów mogą okazać się zbawienne, informując na przykład o kontuzji czołowego strzelca czy chorobie trenera. Wszystkie wydarzenia tego typu mają wpływ na drużynę, a co za tym idzie – na to, jak poradzi sobie w spotkaniu.

Udostępnij

O autorze